bayanit.ir

آموزش و یادگیری علوم مختلف رایانه، یکی از بحثها و آموزشهای رایج و پرطرفدار این دوره و زمانه است. شما بخوبی می دانید اگر این روزها به دنبال یادگیری هر بخشی ار علوم رایانه باشید، صدها کتاب، مقاله، مجله با سطوح مبتدی تا پیشرفته، انواع و اقسام کلاسهای آموزشی و.. . در اختیار شماست.

همچنین، اگر درباره هر کدام از واژگان رایانه ای دلخواهتان در اینترنت جستجو کنید،‌ مقاله ها و سایتهای متعددی است که شما را در یادگیری آنها کمک می کنند. یکی از بخشهای سودمند و جذاب برای یادگیری،‌ کلاسهای آموزشی و خودآموزهای مختلف اینترنتی است. این بار می خواهیم با هم به مدرسه ای برویم که کلاسهای درس این مدرسه، مربوط به آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت و برخی از نرم افزارهاست.

نشانی این مدرسه www.w3schools.org   است که در آموزش نرم افزار رایانه سایت قوی و فعالی است.

W3schools در ابتدای سال  ۲۰۰۰ شروع به کار کرد و درهمان سال، به طور متوسط در هر ماه، ۱۲۰هزار مراجعه کننده داشت. در سال ۲۰۰۲ تعداد مراجعات به این سایت، به ۲۰ میلیون بار، در هر ماه رسیده است، که با توجه به این مدت کوتاه، آمار جالبی است! آموزش هایw3school در ۳ بخش عمده خودآموزXML و خودآموزHTML  و برنامه نویسی(programming)  است.

خودآموزHTML، شاملHTML school ، CSS ، DHTML،XHTML و WML است. همان طور که می دانیدHTML ساده ترین فرمت ابرمتن یا همان Hypertext است. این فرمت، به عنوان آسانترین زبان در طراحی و ساخت وب سایت است.

این خودآموز هم HTML را از همین سطوح ابتدایی همراه با  tagها ساده شروع کرده و در بحثهای پیشرفته آن به آموزش HTML دینامیک(DHTML) و HTML بسط یافته (XHTML) ، پرداخته است. برای مثال اگر به مدرسهHTML سری بزنیم بخشی به نام Basic HTML وجود دارد که به معرفی این زبان، قابلیت های آن، فهرست دستورات کلی و… پرداخته است. در قسمتAdvanced، به آموزش تخصصی تر با امکانات جدید، پرداخته شده است.

لینک جالب و مورد توجه دیگر در این کلاس، Examples&Quize است که شامل مثالهای متعدد به همراه نحوه کار آنها (و اجرای آنها در همان صفحه) است و برای تعیین سطح یادگیری کاربران هر بخش شامل کوئیزهایی است که می تواند باعث افزایش مهارت کاربران شود.

درقسمت Resourses کتابهای زیادی برای هر کدام از این آموزش ها، به عنوان منابع معرفی شده است. هر کدام از لینک های مختلف این سایت، شامل بخش Search با موتور جستجوست که شما را در یافتن موضوع دلخواهتان کمک می نماید. قسمتProgramming در W3school، شامل آموزش زبانهای برنامه نویسی روز مانندvisual Basic، Java Script ، ASP،SQL و ADOاست. در هر یک از این کلاسها، Source تعداد زیادی از برنامه های کاربردی و جالب برای تفهیم بهتر آن زبان در نظر گرفته شده و شما می توانید از بخشها و توابع مختلف این برنامه ها در طرحها و برنامه های خودتان استفاده کنید. اگر به دنبال کلاسهای آموزشی برای رایانه هستید، به این سایت هم سری بزنید این سایت، شما را از هر کلاس و منبع دیگری بی نیاز می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.